Potahový fondán FunCakes | Paste Tiger Orange - oranžová 250g /15803 /F20250

62 Kč Měrná cena: 24,80 Kč / 100 g
Dostupnost: ✅ SKLADEM, z toho EXPRESNĚ
Možnosti doručení
Množstevní sleva
1 - 2 ks
62 Kč / ks
3 a více ks = sleva 5 %
59 Kč / ks
Ušetříte 0 Kč
Potahový fondán FunCakes | Paste Tiger Orange - oranžová 250g /15803 /F20250
Potahový fondán FunCakes | Paste Tiger Orange - oranžová 250g
💰 AKCE

Detailní popis produktu

#ShowMore#

Jasně barevná potahovací hmota na dorty fondánového typu

Cukrová pasta z produkce FunCakes je Nizozemská originální hmota na dorty. Je krásně sytě barevná a má lahodnou vanilkovou příchuť. Ideální na potáhnutí dortu a vykrajování tvarů.

Před použitím dobře prohněteme a vyválíme na tenké vrstvě moučkového cukru. Cukrovou pastu můžete také použít k modelování nebo vytvářet různé tvary a vzory. Vhodné také k barvení potravinářským barvivem. Pro dosažení nejlepších výsledků nechte fondán po obarvení jednu hodinu odpočívat (přikrytý). Před dalším zpracováním cukrovou pastu znovu prohněteme. Na pokrytí kulatého dortu o průměru 22-24 cm budete potřebovat přibližně 500 g fondánu. Pro dort 26 cm již 750g.

Příchuť: jemně vanilková

Fondán vhodný na potahování a základní modelování. 

Po aplikaci hmota zcela nevysychá a zůstává svěží, vláčná a nepraská. Hmota je natolik pružná, že je ideální k celoplošnému potahování dortů. Hmotu vyválejte na sílu 0,3 až 0,5 centimetrů. K vyvalování doporučuje použít válečky s distančními kroužky.  Na běžný dort o průměru 25 centimetrů budete potřebovat cca 500 gramů potahovací hmoty.

K uhlazování dortů používejte hladítka na potahovací hmoty. Pro vytvoření zajímavých efektů by se vám mohly hodit různé kostice. Vše potřebné najdete níže.

Hmota je dobře tvarovatelná a můžete ji využít při tvorbě různých figurek. Z hmoty můžete také vykrajovat různé tvary pomocí vypichovačů. Tyto tvary nejlépe přilepíte jedlým lepidlem.

Jak správně pracovat s potahovací hmotou na dorty?

Příprava: Pro nejlepší výsledek se doporučuje následující postup: Nechte cukrovou pastu prohřát přirozeně na pokojovou teplotu. Především v zimních měsících vám dojde v balíku tuhá jako kámen. Cukrovou pastu důkladně hněteme, dokud nebude hladká a pružná. Pracovní plochu poprašte trochou moučkového cukru a válečkem vyválejte fondán do rovnoměrného tvaru (tloušťka 2-3 mm). Otáčejte stále cukrovou pastu o čtvrtinu, aby se nepřilepila k podložce kde válíte. Jsou při vyvalování fondánu na okrajích stále vidět drobné prasklinky? Znovu důkladně hněteme, dokud nejsou okraje při vyvalování hladké. Poté je cukrová pasta připravena k použití.

Složení: cukr (79%), rostlinný tuk (palmojádrový, palmový), glukózový sirup, voda, zvlhčovadlo: E422, emulgátor: E471, zahušťovadlo: E415, E466, přírodní aroma, konzervant: E200, kyselina: E330.

Nutriční hodnoty ve 100 g tohoto výrobku: energetická hodnota 1685 kJ/ 403 kcal,  tuky 6,7 g z toho nasycené mastné kyseliny 4,6 g,

sacharidy 85,2 g z toho cukry 82, 8 g,  bílkoviny 0 g, sůl 0,1 g. 

  • E102 může mít negativní vliv na aktivitu a pozornost u dětí.
  • Tento výrobek je certifikován Halal, Kosher a bez lepek (NL-090-038).
  • Alergeny: tento výrobek může obsahovat stopy: mandle.

Hmotnost: 250g - vhodné množství pro maličké dorty do 15 cm nebo pro modelování dekorací. Pro větší dort kupte více balení. Běžný dort cca 24 cm = 2 balení.

Použití na dekorace:

Přidejte na 250g fondánu jednu plnou čajovou lžičku CMC pudru a trochu vody. Před použitím dobře propracujte a na podsypovém cukru vyválejte na tenký plát a pokračujte v modelování květin či postaviček.

Kategorie: 250 gramové hmoty
EAN: 8720143514852
Skladování: Na suchém místě, při pokojové teplotě do 25°C
Alergeny: Obsahuje-li tento produkt alergeny, jsou označeny ve složení tučným nebo VELKÝM PÍSMEM, případně jsou uvedeny samostatně
Může obsahovat stopy: Lepku, mléčných bílkovin, sóji, vajec, arašídů, mandlí, vlaškých ořechů, lupiny, oxidu siřičitého nebo sezamu
Upozornění pro barviva: V případě, že produkt obsahuje barviva: E 102, E 104, E 110, E 122, E 124, E 129. Mohou nepříznivě ovlivňovat činnost a pozornost dětí
Prodávající: Terza Kultová | IČ: 21032009, DIČ: CZ0551221165 sídlem: Josefy Faimonové 16, Brno 62800

Diskuze

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole

Bezpečnostní kontrola

Podobné produkty

2d810acc91688aca6efd5b01a1eae95d
115 Kč
✅ SKLADEM, z toho EXPRESNĚ
8720143514494
fff5b9ae89602953c4b5a39d6a23ed9a
142 Kč
✅ SKLADEM, z toho EXPRESNĚ
8720143515330
8b92a6e5e41e6fd92c3016bf04bda4d6
111 Kč
Měrná cena: 44,40 Kč / 100 g
✅ SKLADEM, z toho EXPRESNĚ
8720143514630
Měkčí fondán na dort, 1kg Smartflex Soft Vanilka, černá
262 Kč
Měrná cena: 26,20 Kč / 100 g
✅ SKLADEM, z toho EXPRESNĚ
5999566813344
33217185c86d04e02d8b63d7eeb7246b
88 Kč
Měrná cena: 35,20 Kč / 100 g
✅ SKLADEM, z toho EXPRESNĚ
5709521044597
48b037766aaf87643773011021f776ac
💰 AKCE
90 Kč
Měrná cena: 36 Kč / 100 g
✅ SKLADEM, z toho EXPRESNĚ (1 ks)
8720143514531
0575721cebb9833c2e0d83e846c8bf96
81 Kč
✅ SKLADEM, z toho EXPRESNĚ
8436040455579
2446f844c8204cc358dc06785afd6bad
111 Kč
✅ SKLADEM, z toho EXPRESNĚ
8720512698039
fa39e01fec1ce7ee1123346bb8f0387e
81 Kč
✅ SKLADEM, z toho EXPRESNĚ (5 ks)
8436040455555
545ae1fcec8f8d3e09a04b4523fd470f
96 Kč
Měrná cena: 38,40 Kč / 100 g
✅ SKLADEM, z toho EXPRESNĚ
8720143514838
250g potahovací dortová hmota, Vanilka - bílá
70 Kč
Měrná cena: 28 Kč / 100 g
✅ SKLADEM, z toho EXPRESNĚ (10 ks)
6427281099938
Bílá potahovací hmota na dort 250 g Odense
95 Kč
Měrná cena: 38 Kč / 100 g
✅ SKLADEM, z toho EXPRESNĚ
CUK000447